Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vllaznia zbret në fushë dhe nis përgatitjet për Partizanin

Vllaznia ka zbritur sot në fushën e stërvitjes duke u drejtuar nga ndihmësit e trajnerit Mirsad Jonuz. Ky i fundit ndodhet në shtetin e Katarit ku po zhvillohet edhe një seminar me trajner të njohur nga Europa. Jonuz u ka lënë programin gati dhe seancën e sotme e kanë drejtuar Safet Osja dhe Ideal Lekiqi.

Trajneri Jonuz do të rikthehet nesër dhe do të vijojë punën sipas planit me skuadrën, ndërsa në seancën e sotme, nën drejtimin e dyshes Osja-Lekiqi kanë qenë të gjithë lojtarët.

Vllaznia është e përqendruar tashmë bahkë me tifozët e vet në sfidën me Partizanit, ku shkodranët e kanë si një barometër edhe për synimet që ata kanë këtë sezon në Superiore. Një sfidë me një kundërshtar mjaft të fortë, por që ne Shkodër janë duke e vlerësuar shumë dhe synojnë marrjen e 3 pikëve…

E.S./Vipsport.al/