VIDEO / Reali bën gafën e parë në La Liga dhe i dorëzon kreun e renditjes Barcelonës

Nuk ma më ekip të pamposhtur në La Liga. Real Madrid, i cili kishte mbetur i vetmi që nuk njihte shijen e humbjes në kampionat, sot është mundur në transfertë përballë Majorkës, në një duel të cilin e mbylli me 10 lojtarë. Një humbje që i ka kushtuar shumë shtrenjtë skuadrës së Zidan, pasi paralelisht me të ka humbu edhe kreun e renditjes në kampionat.

Vendasit kaluan shumë shpejt në avantazh me anë të Lago Zhunior, që në minutën e 7 të sfidës dhe më pas u mbrojtën me shumë rregull përballë madrilenëve të cilët lanë shumë për të dëshiruar në fazën ofensive edhe pse kishin në fushë nga fillimi emra si Benzema, Joviç, Vinicius e Isko.

Madrilënët dominuan sfidën duke u munduar të shënonin, por u shfaqën të pasaktë përballë Majorkas që rezistoi për të marrë tri pikë të rëndësishme, të cilat u bënë më të lehta nga kartoni i kuq i Odrizolas në minutën e 74-t të sfidës. Kësisoj, skuadra e Zidan doli nga stadiumi pa pike dhe tashmë sheh parakalimin e radhës nga Barcelona, e cila ka një pikë më shumë në kreun e renditjes së La Liga. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al