Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Përsëri Rashica, sulmuesi i Kosovës shpëton Verderin në shtesë

Milot Rashica është kthyer në një nga elementët më të rëndësishëm të Verder Bremenit dhe kjo shihet qartë nga fakti se sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës tashmë i besohen edhe goditjet e penalltive. Sot ai ka shpëtuar skuadrën e tij nga humbja duke realizuar një të tillë në shtesën e ndeshjes ndaj Eintraht Frakfurt në transfertë.

Takimi fillo me një gol të shpejtë të Klasen për Verderin, por Eintrahti përmbysi shifrat në pjesën e dytë me Rode dhe Andre Silva, i cili vazhdon të gjejë rregullisht rrugën e rrjetës në Gjermani. Por në minutën e fundit, Verder fitoi penallti dhe ishte pikërisht ylli i Kosovës ai që u caktua ta gjuante. Rashica nuk gaboi dhe në minutën e 91-të dërgoi sferën në rrjetë për barazimin përfundimtar 2-2, duke i siguruar një pikë ekipit të tij.

Ky ishte goli i dytë radhazi i futbollistit në këtë sezon të cilin e filloi me një dëmtim që e la për një periudhë të gjatë jashtë fushave të lojës, por që duket se tashmë ai e ka lënë pas dhe do të kthehet përsëri në dispozicion të Kosovës për ndeshjet e tetorit në kualifikueset e Europianit. /vipsport.al/