VIDEO / Partizani shkruan historinë, kalon turin në Ligën e Kampioneve në volejboll

Skuadra e Partizanit në volejboll për femra kë shkruar historinë sot teksa ka mundur 3-2 në transfertë boshnjaket e Bimal Jedinstvo BRCKO, për të kaluar turin në Ligën e Kampioneve, në sezonin e debutimit për skuadrën kryeqytetase.

Kampionet e Shqipërisë, të përforcuara ndjeshëm në merkato me emra shumë cilësorë nga jashtë, kanë fituar 3-1 ndeshjen e parë në Tiranë, ndërsa sot në Lukavac të Bosnjë Hercegovinës kanë bërë gjithçka mirë duke triumfuar edhe në të dytën. Të udhëhequr nga pikët e Hudeçovës dhe Basha, por edhe me mbrojtjen e kujdesshme të emrave si Nezaj e Kushi, Partizani ia ka dalë të triumfojë 3-2 me sete.

I pari u mbyll 25-21 për Partizanin, që uli pak ritmin në të dytin ku u mund 25-19. Kundërpërgjigja e klubit të kuq ishte me setin e tretë, 25-18, duke marrë avantazhin që i siguronte kualifikimin. Vendaset barazuan 25-21 në setin e katërt por Partizani mori edhe të fundit, 15-13, duke festuar kështu kalimin  e turit. Në fazën tjetër i pret ekipi hungarez i Vasash Budapest ndaj të cilit luftohet për një biletë për fazën në grupe të turneut. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al