Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Nejmar nuk harronin zakonin, Ikardi gjen golin e parë në kampionat

PSG ka arritur të marrë një tjetër fitore dhe këtë radhë ka mundur skuadrën e Anzher me rezultatin 4-0. Parisienët duket se e kanë lënë pas momentin e keq në kampionat, duke u shkëputur përkohësisht në krye me 5 pikë më shumë se Nanta e vendit të dytë.

Fillimisht ka qenë Sarabia ai që ka shënuar golin e parë të takimit, ndërkohë që Ikardi ka dyfishuar rezultatin. Argjentinasi shënon ën këtë mënyrën golin e dytë radhazi me PSG-në dhe të parin në kampionat në një ndeshje Gueje dhe Nejmar kanë vulosur fitoren.

Megjithëse i padëshiruar nga tifozeria, Nejmar po kthehet në protagonist te PSG ku në 5 ndeshjet e fundit në kampionat, ai ka arritur të realizojë 4 gola dhe si për ironi, të gjithë golat i ka shënuar në minutat e fundit të ndeshjes. /Erjon Allaraj-VipSport.al/