VIDEO/ Lojtarët dhe tifozët Dardanë bëhen një, në stadium buçet kënga “Besa-Besë”

Në mbrëmjen e djeshme, Kosova ka marrë një trepikësh mjaft të rëndësishëm përballë Malit të Zi, teksa i mposhti në shtëpi me rezultatin 2-0. Një triumf, që tashmë i çon Dardanët vetëm një pikë larg vendit të dytë që mbahet nga Republika e Çekisë.

Ekip me të cilin Kosova do të përballet në muajin e ardhshëm për të vendosur kualifikimin. Megjithatë, për momentin Dardanët i janë gëzuar suksesit të radhës, ndërsa pas ndeshjes janë afruar te tifozët.

Një fitore që iu dedikohet atyre që kishin mbushur stadiumin plot, teksa nuk mund të mungonte edhe kënga “ Besa-Besë” që e shoqëron Kosovën sa herë zbret në fushë. Këtë herë, nuk mundën të rezistonin as lojtarët pa e kënduar duke krijuar një atmosferë unike. /Egi Çabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al