VIDEO / Ekuadori pret De Biazin, Argjentina B i shënon një thes me gola

Ndërsa negociatat përmes drejtuesve të Federatës së Ekuadorit dhe trajneri Xhani De Biazi vazhdojnë prej disa javësh, përfaqësuesja e këtij vendi është mundur sot me rezultatin e thellë 6-1 nga Argjentina, e cila praktikisht sot ka luajtur me zgjedhjet e dyta, duke lënë jashtë shumë prej titullarëve.

Me emra si Dibala, Korrea, Pereira, Roho apo Taljafiko në stol, skuadra e drejtuar nga Skaloni nuk e ka pasur aspak të vështirë të triumfojë ndaj rivalëve që do të ketë përballë edhe në eliminatoret e Botërorit në zonën e Amerikës Latine.

Takimi u vendos që në pjesën e parë kur Alario, autogoli i Espinoza dhe Paredes me penallti çuan shifrat në 3-0. Mena Delgado shënoi për Ekuadorin në minutën e 49, por Pecela, Dominguez dhe Okampos shënuan edhe tre gola të tjerë, për të siguruar këtë fitore të thellë të lojtarëve të rinj të kësaj Argjentine e cila po ndërton grupin për pjesëmarrjen në Kupën e Amerikës si dhe kualifikueset e Botërorit në vitin e ardhshëm. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al