Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / De Ligt nuk u ndahet gafave, dy në një aksion thuajse eliminuan Holandën

Vazhdon viti i tmerrshëm i Matijs De Ligt, i cili pas gafave që ka koleksionuar në Serinë A dhe Ligën e Kampioneve me Juventusin, sot ka koleksionuar të tjera në kualifikueset e Europianit ndaj Holandës, duke u bërë thuajse protagonist i eliminimit të Holandës.

Në minutën e 76 të ndeshjes ndaj Irlandës së Veriut, mbrojtësi holandez nuk largoi topin siç duhej e më pas, nuk kontrolloi pozicionin e Magenis, ndërsa kërcimi i tij për të kapur topin me kokë doli bosh, duke i dhënë mundësinë kundërshtarit të dërgonte sferën në rrjetë. De Ligt u mundua të kapte edhe topin me dorë në atë moment, gjë që mund të kishte pasur pasoja edhe më të rënda pasi do të shoqërohej me një karton të kuq të mundshëm.

Për fatin e tij të mirë, Depaj dhe De Jong përmbysën rezultatin në minutat e mbetura, por për lojtarin nuk kanë reshtur kritikat nga opinionistët sportivë edhe në vendlindje ku tashmë duket i pakuptueshëm transformimi i tij i çuditshëm, sepse është shumë larg formës që i dha famë në të gjithë botën. /vipsport.al/