VIDEO / De Ligt nuk u ndahet gafave, dy në një aksion thuajse eliminuan Holandën

Vazhdon viti i tmerrshëm i Matijs De Ligt, i cili pas gafave që ka koleksionuar në Serinë A dhe Ligën e Kampioneve me Juventusin, sot ka koleksionuar të tjera në kualifikueset e Europianit ndaj Holandës, duke u bërë thuajse protagonist i eliminimit të Holandës.

Në minutën e 76 të ndeshjes ndaj Irlandës së Veriut, mbrojtësi holandez nuk largoi topin siç duhej e më pas, nuk kontrolloi pozicionin e Magenis, ndërsa kërcimi i tij për të kapur topin me kokë doli bosh, duke i dhënë mundësinë kundërshtarit të dërgonte sferën në rrjetë. De Ligt u mundua të kapte edhe topin me dorë në atë moment, gjë që mund të kishte pasur pasoja edhe më të rënda pasi do të shoqërohej me një karton të kuq të mundshëm.

Për fatin e tij të mirë, Depaj dhe De Jong përmbysën rezultatin në minutat e mbetura, por për lojtarin nuk kanë reshtur kritikat nga opinionistët sportivë edhe në vendlindje ku tashmë duket i pakuptueshëm transformimi i tij i çuditshëm, sepse është shumë larg formës që i dha famë në të gjithë botën. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan