Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

U dëmtua me Bylisin dhe përfundoi në spital, operohet me sukses mbrojtësi kurbinas

U dëmtua në ndeshjen me Bylisin, e madje u detyrua që të shkojë me urgjencë me autoambulancë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë. Bëhet fjalë për mbrojtësin shtatlartë të skuadrës së Laçit, Egli Gjoni. Ditën e sotme ai është paraqitur në “Spitalin Amerikan” dhe është operuar me sukses nga ajo që kanë raportuar edhe mjekët pas ndërhyrjes.

Nga sa mësohet për më tej, Gjoni do të qëndrojë edhe sonte në ambientet e spitalit, nën kujdesin e mjekëve. Nga nesër do të largohet dhe do vijojë me fazën e riaftësimit.

Për skuadrën e Laçit është një mungesë e madhe dhe Gjoni nuk do të jetë nën urdhrat e trajnerit Sulejman Starova për rreth dy muaj. Shanset janë që në takimet e fundit të fazës së dytë ta ndihmojë skuadrën, pasi deri atëherë mund të jetë rikuperuar dhe të jetë në dispozicion të stafit bardhezi.

Takimi Laçi-Bylis përfundoi 0-0 dhe u zhvillua ditën e diel në qytetin  Laçit.

E.S./Vipsport.al/