Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajner i Belgjikës i bindur: Me apo pa peshë, Hazard është në gjendje të bëjë diferencën

I transferuar me bujë këtë merkato vere nga Çelsi te Real Madrid, Eden Hazard nuk po arrin të tregojë vlerat e tij reale. Sulmuesi belg, është larg pritshmërive dhe nuk po kalon formën më të mirë, ndërkohë që edhe kritikat karshi tij janë të shumta duke e konsideruar një futbollist i cili është edhe me disa kg me tepër.

Ndërkohë, në lidhje me të ka folur vetë trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez i cili e konsideron Hazardin një futbollist që mund të bëjë diferencën. Ai shton se pesha nuk ka shumë ndikim në karrierën e tij duke qenë se është një lojtar shumë i mirë.

“Hazard është një futbollist i qetë dhe jo një njeri që sheh vetëm suksesin e tij personal. Me apo pa peshë, Hazard është në një moment që mund të ndryshojë gjithçka, të bëjë diferencën. Talenti i tij është i lindur dhe nuk varet nëse ka peshën e duhur apo peshë tjetër”, u shpreh Martinez. /Erjon Allaraj-VipSport.al/