Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Starova: Në këtë kampionat duhet shumë fat, skuadra ime po luan dhe jep shpirtin në fushë

Pas ndeshjes së barazuar në shtëpi ndaj Bylisit, trajneri i Laçit, Sulejman Starova në prononcimin për Superport është shprehur se skuadra dhe shpirtin në fushë, por në këtë kampionat duhet shumë fat. Ndër të tjera, tekniku theksoi ekipi i tij i provoi të gjitha për të marrë maksimumin.
“Në pjesën e parë kishim raste. Është një skuadër që po punon fort. Rastet ishin por nuk e përdorëm topin e fundit si me Tekon. Edhe në pjesën e dytë kishim diçka të mirë dhe më vjen keq që nuk u shpërblyem me fitore. E përsëris që skuadra dha shpirtin në fushë por ishte pafat.

Nuk besoj se duhet ndryshuar gjë në lojë dhe e them me bindje. Kishim mundësi për gola por ky është një kampionat ku duhet pak fat. Nga fillimi deri në fund ishim mirë në sulm dhe kishim zotërim topi. Përballë kishim një skuadër që mbrohej dhe i provuam të gjitha. Krijuam shumë ndaj Ballshit, por sot ishim të pafat për të marrë 3 pikët që meritonim. Në fund largova një mbrojtës dhe hyri Smaçi.

Nuabueze dhe mungesa e golave? Unë jam në gjendje të analizoj këto javë por duhen edhe 2 javë sa të mbyllet faza e parë. Kemi bërë lojë të mirë gjithë kohës. Kemi humbur dy shanse në Vlorë dhe në Shkodër me Kukësin. Kemi treguar që jemi të fortë si me Kukësin në transfertë. Skuadra mbrohet mirë dhe nuk lejon kundërsulme. Me pak fat do të flisnim ndryshe”, tha Starova.