Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Situata e portierit Teqja, FSHF: Jashtë rrezikut, dëmtime të shumta në mushkëri

Ngjarja e rëndë e ndodhur sot në kryeqytet me portierin e Partizanit, Aldo Teqja, ka bërë që në spitalin e traumës të vërshojnë me shpejtësi për t’u njohur me gjendjen e tij shëndetësore, jo vetëm futbollistët  e klubti të kuq, por edhe ato të skuadrave të tjera që kanë njohur lojtarin kanë kërkuar informacione për situatën e tij.

Edhe vetë FSHF, nëpmërjet një reagimi të shpërndarë për mediat, ka bërë të ditur gjendjen aktuale të tij, pasi përfaqësues të këtij institucioni kanë qenë mes atyre që po e ndjekin situatën në spital.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë opinionin publik se po monitoron me shumë kujdes situatën e portierit Aldo Teqja, i cili ka pësuar mbrëmjen e sotme një aksident.

Pas komunikimit me mjekët, familjarët dhe drejtuesit e Klubit Partizanit, duhet t’ju bëjmë më dije se gjendja ish-portierit të përfaqësueses U-21 është jashtë rrezikut për jetën dhe në monitorim të vazhdueshëm nga mjekët.

Jemi pranë familjes në këtë moment të vështirë dhe dëshirojmë të shprehim gatishmërinë tonë si institucion për të ndihmuar rikuperimin e shpejtë të Aldos.

Lojtari është jashtë rrezikut për jetën, ka dëmtime më të shumta në mushkëri”, shkruhej në informacionin që u shpërnda për mediat. /vipsport.al/