Sherr online, gruaja e Runit zë në kurth atë të Vardit dhe “The Sun”: U shiti të dhëna mbi jetën time

Një zënkë e pazakontë ka shpërthyer në rrjetet sociale mes Kolin Runi, bashkëshortes së ish-kapitenit të Anglisë, dhe Rebekah Vardi, gruas të sulmuesit të Leister. Akuzat nuk janë edhe aq të lehta, pasi bëhet fjalë për shpërndarjen e informacioneve të jetës së saj private në tabloide.

Në rrjetet sociale, Kolin nuk ka ngurruar të akuzojë hapur. “Më në fund ia dola t’i shkoj deri në fund. Për shumë kohë, dikush të cilës i besoja dhe që i lejova të më ndiqte në profilin tim Instagram, ka informuar “The Sun” për hisoritë dhe postimet e mia private. Shumë informacione mbi mua dhe familjen time kanë dalë pa lejen time. Por kisha një dyshim dhe për ta vërtetuar kisha një ide. Bllokova të gjithë nga historitë në Instagram përveç një llogarie. Dhe pastaj postova historitë false, për të parë nëse përfundonin te “The Sun”. Vetëm një adresë i kishte parë, ishte Rebekah Vardi”, shkruante Kolin Runi në postimin e saj të gjatë ku shpjegonte kurthin që kishte ngritur.

Një postim i tillë fillimisht detyroi “The Sun” që të fshinte me shpejtësi një lajm që kishte bërë se familjes Runi i ishte përmbytur shtëpia, pasi ai ishte një lajm që Kolin Runi e kishte trilluar për të zënën në kurth Rebekah Vardin. “Është e trishtueshme që dikush të cilit i kam besuar më ka tradhtuar për para apo për të mbajtur lidhje me shtypin”, ishte akuza e Kolin Runit.

Nuk vonoi përgjigja e Rebekah Vardit, e cila u justifikua për gjithçka. “Jam me pushime, jam shtatzënë dhe nuk di as pse duhet të rri të shkruaj. Nuk më nevojiten paratë, pse ta bëja një gjë të tillë? Në vitet e fundit shumë persona kanë hyrë pa lejen time në adresën time në Instagram. Më vjen turp edhe që duhet të justifikohem. Duhej të më telefonoje herën e parë kur kishe këto dyshime”, ishte postimi i zonjës Vardi si kundërpërgjigje ndaj akuzave që kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale. /vipsport.al/


mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan