Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Seferi: E kam ndjekur çdo herë Kombëtaren dhe e prisja ftesën, ambienti është pozitiv

Taulant Seferi është një nga risitë e trajnerit Edi Reja në Kombëtare. Sulmuesi i cili aktivizohet për Ksamaksin në Zvicër, në konferencën për shtyp para ndeshjes në transfertë ndaj Turqisë është shprehur se Kombëtaren e ka ndjekur çdo herë dhe se e priste një ftesë.

“E kam ndjekur çdo herë Kombëtaren jam shumë i kënaqur . E kam pritur ftesën, mendoj se jam mirë. E rëndësishmja është se ndihem mirë dhe do jap maksimumin tim në stërvitje. Këto 2 ndeshjet e fundit me klubin nuk kam luajtur nga fillimi se kisha një dëmtim të vogël. Tani besoj se ndihem shumë mirë.

Normalisht trajneri do të fusë ata që janë në formën më të mirë, Kombëtarja është shumë mirë, ambienti është pozitiv dhe jemi një grup i mirë. Në këto dy seanca nuk kemi punuar shumë taktikë, por aktivizohem kudo që të jetë. Jam duke luajtur si sulmues qendre, nuk e kam problem të luaj edhe anash, në formacionin 3-5-2 të trajnerit”, tha Seferi.