Presidenti i Federatës së Automobilizmit: Nuk kam gënjyer, i shoh garat me Shumaker, ai vazhdon të luftojë

Presidenti i Federatës së Automobilizmit, Zhan Todt është rikthyer të flasë për gjendjen e Majkëll Shumaker. Todt, i cili në të kaluarën ka qenë edhe kreu i Ferrarit, ka theksuar edhe njëherë se kur është shprehur para disa kohësh se shikonte garat e Formula 1 me gjermanin nuk ka gënjyer, por ka thënë të vërtetën. Todt thekson se Shumaker vazhdon të luftojë dhe se një ditë ëndërron të shohë nga afër me ish-pilotin e Ferrarit një garë.

“ Nuk ka asnjë lajm të ri, përveç faktit se Shumaker vazhdon të luftojë për të përmirësuar gjendjen e tij shëndetësore. Duhet t’i qëndrojmë pranë në këtë betejë, atij dhe bashkëshortes. Duhet t’i ndihmojmë dhe të respektojmë dëshirat e tyre.

Kam thënë të vërtetën para disa kohëve se shikoja gara të Formula 1 me të. Shpresoj që një ditë të mund të shkojmë sëbashku në një nga Çmimet e Mëdhaja. Sot do të shkojë ta vizitojë në Gjenevë. Por i takon familjes së tij të tregojë atë që duan, pasi duhet të mbrojmë jetën private të Majkëll Shumaker”, tha Todt.

/Egi Çabeli-VipSport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan