Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Premier League/ Liverpuli nuk njeh “blof”, fitore in extremis për të kuqtë (VIDEO)

Ekipi i Liverpulit ka vuajtur jo pak në ndeshjen e sotme të Premier League. Të kuqve iu hapi shumë përballja në shtëpi ndaj Leisterit, megjithatë në fund ia dolën të fitonin me rezultatin 2-1. Kryesuesit e kampionatit gjetën rrugën e rrjetës vetëm në minutën e 40 falë sulmuesit Sadio Mane.

Por, në fraksionin e dytë të lojës, të besuarit e trajnerit Jurgen Klop dështuan të dyfishonin rezultatin dhe në këtë formë takimi mbeti i hapur. Kështu, në minutën e 80, miqtë përfituan dhe vendosën ekuilibrat e takimit me realizimin e Medison. Në minutat e mbetura, Liverpuli u hodh i gjithi në kërkim të golit duke mos dhënë asnjë shenjë dorëzimi.

Sulmet i shpërblyen vetëm në minutat shtesë, teksa falë një penalltie të ekzekutuar saktë nga Milner, të kuqtë morën fitoren e shtatë në shtatë ndeshje të kampionatit duke ruajtur ecurinë perfekte në kampionat. Ndërkaq, sa i përket ndeshjeve të tjera, Aston Vila triumfoi në transfertë ndaj Noruiç me rezultatin 1-5.

Rezultatet e Premier League:

Brajton-Totenhem 3-0

Bërnlej- Everton 1-0

Liverpul- Leister 2-1

Noruiç- Aston Vila 1-5