Platini nuk dorëzohet, po bën gati grupin që të kthehet përsëri protagonist në futboll

Katër vite pezullim nga çdo funksion në botën e futbollit dhe skandalet e njëpasnjëshme që dolën në skenë që pas largimit të Mishel Platini nga UEFA, duket se nuk kanë bërë punën e vet. Francezi, të cilit nuk i ka pëlqyer mënyra se si e nxorën jashtë loje disa vite më parë kur dukej se do të bëhej mreti i futbollit botëror, është gati për hakmarrjen e tij.

Me mbarimin e dënimit të tij, tashmë Platini mund të kthehet përsëri në rangje drejtuese kombëtare e ndërkombëtare dhe duket se “Le Roi” ka vendosur që të nisë planin për hakmarrjen e tij. Kështu, “Sportweek” bën të ditur se ai po mendon që të ndërtojë përsëri grupin e njerëzve të tij besnikë për të synuar kthimin në fron.

Objektivi i tij nuk është përcaktuar ende, por duket se Platini nuk ka synim që të provojë të drejtojë më UEFA-n. Francezi ka dy objektiva në mendje. I pari është ai që të marrë drejtimin e Federatës Franceze, pasi mandati i presidentit aktual, Noel Le Graet, përfundon në vitin e ardhshëm. I dyti është të bëjë realitet ëndrrën e tij për të triumfuar në FIFA, ndonëse për këtë të fundit do t’i duhet të presë të paktën edhe 4 vite të tjera meqë Infantino sapo është rizgjedhur në kreun e saj. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al