Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

“PioliOut” kthehet në trendin e javës, në Itali e “kryqëzojnë” para emërimit

Forma e dobët që po kalon Milani këtë sezon, ka bërë që drejtuesit të shkarkojnë Marko Xhampaolon dhe vendin e tij, me shumë gjasa do të zërë trajneri Stefano Pioli. Ky i fundit, që në të kaluarën ka qenë trajner i Interit, nuk po pritet aspak mirë në milano dhe të shumtë janë tifozët që kërkojnë largimin e tij, ende pa u emëruar.

Në rrjetet sociale, komentet me hashtagun “#PioliOut” janë bërë tashmë një trend duke qenë se në “Twitter”, zënë vendin e parë për përdorimin më të shpeshtë. Kjo zbulon qartë se milanistët, janë shumë kundër emërimit të një trajneri që në të kaluarën shprehej: “Jam tifoz i Interit”.

Si për koincidencë, edhe Xhampaolo që u shkarkua ditën e djeshme ishte shprehur se ishte një tifoz i Interit por te Milani kishte shkuar për të bërë mirë dhe jo për të shkatërruar skuadrën, gjë e cila në fakt ishte duke ndodhur pasi në 7 javë, Milani njeh 4 humbje dhe 3 fitore. /Erjon Allaraj-VipSport.al/