Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Përfitoi nga situata dhe i preku gjoksin futbollistes, klubi e pezullon përgjithmonë nga stadiumet

Një ndeshje futbolli mes femrash mund t’i kushtojë rëndë një tifozi në stadium. Skuadra e Tigres dhe ajo e Hjuston zhvilluan një miqësore të shtunën e kaluar, në stadiumin e Monterrejit. Në fakt, ishte një atmosferë festive, siç edhe pritej në një takim miqësor.

Deri në përfundimin e ndeshjes, çdo gjë ishte në rregull. Por, pas ndeshjes, futbollistja e Hjuston, Sonia Huerta edhe pse ishte kundërshtare, ka shkuar të bëjë një foto me tifozerinë e rivalëve. Në këtë moment, një prej tifozëve në stadium ka përfituar nga situata për ta prekur në gjoks.

Një veprim aspak i pëlqyer, ndërsa klubi i Tigres reagoi duke kërkuar ndihmën e rrjetit social Twitter për të identifikuar autorin e gjestit të turpshëm, pasi tashmë fotoja ishte kthyer në virale. Ndërsa, siguruan identitetin e tifozit në stadium, klubi ka paraqitur një kërkesë, ku këtij fansi t’i ndalohet hyrja në stadium për gjithë jetën, në ndeshjet e femrave por edhe në takimet e të rinjve. /Egi Çabeli-VipSport.al/