Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas Kukësit, edhe Skënderbeu ndryshon orarin e ndeshjes në shtëpi me Luftëtarin

Klubi i Skënderbeut ka vendosur të ndryshojë orarin e ndeshjes ndaj Luftëtarit ditën e shtunë. Takimi i korçarëve ishte parashikuar të niste në orën 14:00, megjithatë pas dakordësisë mes klubeve dhe Federatës, ndeshja do të startojë në orën 17:00.

Ky takim është i rëndësishëm për bardhekuqtë duke qenë se vijnë pas një humbje në Shkodër ndaj Vllaznisë, ndaj përballë gjirokastriteve  kërkohet reagimi i të besuarve të trajnerit Ilir Daja, të cilët nga ana e tyre pavarësisht gabimeve ia kanë dalë të grumbullojnë pesë pikë në kampionat.

Sakaq, për Skënderbeun në këtë ndeshje nuk do të jetë në dispozicion Pollozhani i cili ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë, ndërsa shpresohet në rikuperimin e Muzakës./Egi Çabeli-VipSport.al/