Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas 4 viteve me Dinamon, trajneri paraqet dorëheqjen në klub

Ecuria e Dinamos këtë fillim sezoni është nga më të vështirat, e madje blutë e kishin “paralajmëruar” një nisje të atillë. Kujtojmë që gjatë verës, nga radhët e Dinamos janë larguar thuajse një formacion i tërë, që kanë firmosur në ekipe të Superiores, por edhe jashtë vendit.

Këta lojtarë mbajtën peshën kryesore në edicionin e shkuar kur blutë ishin kandidatë për elitën duke rivalizuar deri pak afër fundit me Vllazninë.

Por, Igli Allmuça nuk e ka duruar dot më situatën, e aq më tepër edhe pas reagimit të tifozëve “Blue-Boys”, që kanë kërkuar, nga stafi, klubi dhe lojtarët që të reflektojnë sa më parë ose ndryshe të largohen.

Kujtojmë që Igli Allmuça ka katër sezone që është në krye të Dinamos dhe nën drejtimin e tij, blutë janë treguar një ekip mjaft solidë, Por, duket se në një situatë të tillë, ku çdo vit i duhet që të ndërtojë skuadër thuajse nga e para, Allmuça ka paraqitur largimin në klub, ndërsa varet nëse administratori Ismet Saliu do t’ia pranojë ose jo…! Por 1 pikë në 4 javë është shumë pak!

E.S./Vipsport.al/