Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Partizani i rikthehet stërvitjes, mungojnë lojtarët e kombëtareve

Partizani i është rikthyer stërvitjes ditën e sotme, pas pushimit që ka lënë trajneri Lerda dhe klubi fill pas takimit me Teutën të zhvilluar në “Selman Stërmasi” në fundjavën e shkuar.

Të kuqtë kanë pasur mungesa dhe vihet re se nuk kanë qenë nën urdhrat e trajnerit lera lojtarët që janë grumbulluar nga kombëtaret respektive, duke filluar që nga Alban Hoxha e Lorenc Trashi, për të vijuar me Esat Malën e Livio Maloajn apo dhe Brajan Braun.

Fill pas ndeshjeve me kombëtaret respektive, këta lojtarë do të jenë menjëherë nën urdhrat e stafit të kua për sfidën e radhës që do të luajë në Shkodër me Vllazninë.

Ndërkohë, që pjesa tjetër e lojtarëve kanë qenë të gjithë nën urdhrat e Lerdës dhe stafit të tij duke zhvilluar një seancë me ngarkesë të plotë.

E.S./Vipsport.al/