Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nëna e Rabio fut në telashe Juventusin, i rikthehet sërish Barcelonës

Adrien Rabio refuzoi të rinovonte me PSG-në, duke qëndruar disa muaj jashtë fushe pasi kishte synim të luante me Barcelonën. Gjithçka ndryshoi në momentet e fundit, aty ku në garë hyri Juventusi dhe arriti të siguronte shërbimet e mesfushorit francez.

Në Torino, ai nuk po arrin të gjejë minuta dhe duket se i duhet të presë edhe disa kohë deri sa të arrijë formën më të mirë. Kjo situatë, nuk po i pëlqen aspak nënës së tij, Veronike Rabio e cila po sheh për një tjetër alternativë për djalin e saj, duke qenë se është edhe menaxhere e mesfushorit.

“Corriere di Torino” raporton se Veronike ka hedhur sërish sytë nga kampionati spanjoll dhe i ka dërguar sinjale Barcelonës. Klubi blaugrana, ishte interesuar në verë dhe fakti që në Torino nuk po gjen minuta, shihet si shpëtimi për mesfushorin. Tashmë, mbetet të shihet nëse Barcelona do ta marrë këtë sinjal apo nuk është më e interesuar duke marrë parasysh edhe faktin se tashmë i duhet të paguajë për të. /Erjon Allaraj-VipSport.al/