Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ndryshim në listën e Rejas, në Kombëtare grumbullohet mbrojtësi që aktivizohet në Finlandë

Dëmtimi i Elseid Hysaj ka sjellë zhvillime të reja në Kombëtaren e Shqipërisë. Trajneri Edi Reja ka vendosur të grumbullojë mbrojtësin Hysen Memolla. Futbollisti ishte në listën e pritjes, ndërsa aktivizohet në kampionatin finlandez me skuadrën e Kokolas.

Aktualisht, Memolla është një nga lojtarët më në formë teksa përveç cilësive të tij në repartin difensiv, ka shkëlqyer edhe në pjesën sulmuese duke realizuar tre gola në shtatë ndeshje.

Kështu, mbrojtësi do të bashkohet me grupin aktual për të zhvilluar seancat stërvitore nën urdhrat e Rejës dhe për t’u përgatitur për ndeshjen vendimtare ndaj Turqisë më datë 11 tetor, por edhe atë ndaj Moldavisë tre ditë më pas.

/Egi Çabeli-VipSport.al/