Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit shqiptar, klubi i Tiranës solidarizohet me familjen e ish-Presidentit

Klubi i Tiranës është solidarizuar dhe ka shprehur ngushëllimet familjes për humbjen e legjendës së futbollit shqiptar, Miço Papadhopuli. Ditën e sotme, ish-Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit në vitet 1997-2002, u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare.

Prej vitit 2002, Papadhopuli mbante titullin President Nderi. Papadhopuli ishte gjashtë herë kampion i Shqipërisë me klubin e Partizanit dhe sportit i dhuroi shumë, teksa ishte një nga futbollistët më të spikatur të viteve 1950-1960. Ndërkohë, është nderuar me titujt ‘Mjeshtër i Madh’ dhe Mjeshtër i merituar i sportit.

Postimi i plotë i klubit të Tiranës:

“Sot në moshën 86-vjeçare është ndarë nga jeta ish-futbollisti i Partizanit, trajneri, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit dhe presidenti i nderit prej vitit 2002, profesor doktor Miço Papadhopuli. Klubi i Futbollit Tirana shpreh ngushëllime dhe i gjendet pranë familjes e të afërmve duke vlerësuar kontributin shumë të madh të Miço Papadhopulit në Sport por edhe në jetën shoqërore. I paharruar kujtimi i tij”.

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al