Moxhi: Milani ka futbollistë që nuk e përfaqësojnë, fajin e kanë drejtuesit dhe jo Xhampaolo

Milani po kalon një moment mjaft të vështirë, duke qenë se e sheh veten në kuotën e 9 pikëve pas 7 javëve të luajtura. Kuqezinjtë kanë arritur të fitojnë vetëm 3 ndeshje, si edhe javë mundur në 4 të tjera ndërkohë që u shkarkua nga detyra trajneri Marko Xhampaolo dhe vendin e tij e zuri Stefano Pioli.

Në lidhje me këtë situatë, ka dhënë mendimin e tij edhe Luçiano Moxhi cili për situatën e krijuar në klub, ka fajësuar vetëm drejtuesit e Milanit. Ai shprehet se gabimi i vetëm i Xhampaolos ishte që pranoi të bëhej trajner i Milanit ndërkohë që akuzon edhe futbollistët.

“Xhampaolo gaboi që shkoi te Milani sepse shkoi në një skuadër ku futbollistët nuk e përfaqësojnë fanellën që kanë veshur. Ata që janë fajtorë janë drejtuesit që e gjetën fajin e trajneri dhe e shkarkuan, kur realisht vetëm ata e kanë fajin”, tha mes të tjerash Moxhi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan