Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Milani ka njoftuar Xhampaolon për shkarkimin, drejtuesit kuqezinj arrijnë akordin me trajnerin e ri

Tashmë nuk ka më kthim pas dhe drejtuesit e Milanit kanë informuar trajnerin Marko Xhampaolo se do të shkarkohet dhe në orët në vazhdim do të vijë edhe zyrtarizimi. Ish-tekniku i Sampdorias nuk ia doli për asnjë moment të fitonte besimin e ambientit kuqezi, teksa rezultatet në këto shtatë javë të Serisë A kanë qenë tejet negative.

Ndërkaq, ‘Djalli’ ka gjetur akordin me trajnerin e ri. Bëhet fjalë për Stefano Piolin. Edhe pse numri një në listë ishte Spaleti, kontrata e këtij të fundit me Interin, ishte një pengesë e madhe në negociata.

Kështu, Milani ka zgjedhur Piolin, me të cilin do të lidhë një kontratë dyvjeçare, nga e cila tekniku do të përfitojë 1.5 milionë euro. 53-vjeçari është një trajner me eksperiencë në kampionatin italian teksa ka drejtuar në të kaluarën klube si Lacio, Interi apo Fiorentina. /Egi Çabeli-VipSport.al/