Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mihajloviç mbyll edhe fazën e dytë të trajtimit, synon të jetë në fushë kundër Juventusit

Sinisha Mihajloviç po merr trajtim mjekësor për shkak të sëmundjes së rëndë që ka. Pak kohë më parë, u zbulua se trajneri serb ka Leucemi dhe për pasojë, do të qëndronte shumë kohë larg fushave të blerta por duke e mbështetur me zemër skuadrën e Bolonjës.

Së fundmi, ai ka përfunduar me sukses edhe fazën e dytë të trajtimit që po i bën leucemisë dhe duket se gjërat po ecin mirë për të. Mihajloviç pritet që të vazhdojë së shpejti një tjetër fazë kurimi dhe vazhdon të shpresojë që të fitojë këtë betejë, më të rëndësishmen dhe më të vështirën në jetën e tij.

Mediat italiane, raportojnë se Mihajloviç po bën gjithçka që mundet në mënyrë që të jetë në fushën e blertë sa më shpejt. Ai synon të rikthehet si trajner i Bolonjas në ndeshjen përballë Juventusit, ndërkohë që së fundmi ishte përballë Lacios. /Erjon Allaraj-VipSport.al/