Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mançester Junajtid refuzon kushtin e Pogba, i përgjigjet me ‘jo’ kërkesës për rrogën 30 milionë euro

Pol Pogba nuk është duke bërë paraqitjet e tij më të mira në karrierë. Mesfushori i Mançester Junajtid shpeshherë është kritikuar nga tifozeria e ‘Djajve të Kuq’ si fajtori kryesor për dështimet e skuadrës. Kjo edhe për shkak se gjatë verës, francezi mendoi dhe kërkoi me çdo kusht të largohej nga ‘Old Trafford’.

Ndërkohë, duke qenë se klubi kërkoi me çdo kusht qëndrimin e tij dhe arriti ta mbante në skuadër duke refuzuar ofertat e Juventusit dhe Real Madridit. Kështu, Pogba kërkoi një rritje të pagës sezonale deri në 30 milionë euro.

Por, së fundmi është refuzuar dhe kërkesa e futbollistit teksa klubi nuk pranon dëshirën e Pogba. Në këtë formë, francezi bëhet edhe njëherë objektiv i merkatos, ndoshta që në muajin janar, ndërsa kontrata e tij skadon në vitin 2021.