Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mallkimi i shqiptarëve vazhdon të japë efekt, Durmishaj lihet sërish jashtë kombëtares greke

Fiorin Durmishaj zgjodhi të harronte kombin e tij dhe vendosi të bëhej pjesë e ekipit grek nga premtimet e shumta që iu bënë. Mesa duket, ai ishte i bindur se do të luajë titullar me skuadrën helene, por në fakt nuk ka ndodhur kështu duke qenë se prej kohësh tashmë e sheh veten jashtë.

Pak më parë, është publikuar lista e Greqisë për ndeshjet përballë Italisë dhe Bosnjës javën e ardhshme. Në këtë listë, nuk bën pjesë sulmuesi që dikur ishte pjesë e Shpresave të Shqipërisë dhe që i mbërriti edhe ftesa nga ekipi kuqezi, por që Durmishaj e refuzoi.

Ndërkohë, në listë është përfshirë sulmuesi tjetër shqiptar Marius Vrushaj i cili në kampionatin holandez është kthyer në protagonist te skuadra e Uillem II. Tashmë, Durmishaj do të jetë një tifoz më shumë në tribunë për Greqinë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/