Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luftëtari me skuadër të plotë drejt Korçës

Luftëtari këtë fundjavë ka një transfertë delikate, të cilën do ta zhvillojë në qytetin e Korçës me skuadrën vendase të Skënderbeut. Bluzinjtë aktualisht kanë 5 pikë dhe nuk janë më ajo skuadra e 3 javëve të para, kur nuk merrnin rezultat por nuk prodhonin as lojë.

Bluzinjtë nuk kanë diferencë të madhe pikësh, si me vendin e fundit që Flamurtari, e po ashtu edhe me ekipet që kanë sipër tyre në tabelën e renditjes. Por, për t’u theksuar është fakti se në transfertën e Korçës, Luftëtari do të jetë me skuadër të plotë.

Nuk ka të pezulluar,m pasi rikthehet dhe Açka, po ashtu edhe lojtarët që kanë shfaqur probleme shëndetësore para Laçit janë rikuperuar dhe bluzinjtë synojnë që të mos dalin pa pikë nga kjo ndeshje, duke vijuar ecurinë pozitive në tri javët e fundit në Superiore.

Pa harruar që edhe kualifikimi në Kupën e Shqipërisë, ku kualifikimi i sotëm ndaj Turbinës rrit moralin para transfertës me Skënderbeun të skuadrës bluzi.

E.S./Vipsport.al/