Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lajme të mira në shtëpinë e Interit, dëmtimi i “xhuxhit magjik” më i lehtë seç mendohej

Interi i këtij sezoni, duket se ka ngjallur shpresat te tifozët zikaltër se mund të rivalizojë me Juventusin deri në fund të sezonit për titullin kampion. Një nga më të dalluarit në këto javë të para, padyshim që është Stefano Sensi i cili në Itali, po bën paraqitje fantastike me zikaltërit.

Në ndeshjen ndaj Juventusit, Sensi u detyrua të largohej i dëmtuar nga fusha e blertë dhe bëhej fjalë për një dëmtim serioz. Mesa duket, raportet mjekësore kanë zbuluar të kundërtën duke qenë se Stefano Sensi nuk ka dëmtim serioz dhe nuk duhen shqetësuar në klub.

Ai mund të rikthehet në fushë pas 15 ditësh dhe me shumë gjasa do të jetë titullar në ndeshjen e Ligës së Kampionëve përballë Borusia Dortmundit. Sensi ka qenë ndër më të rëndësishmit deri më tani me gola dhe asiste dhe rikthimi i tij është një armë më shumë për Konten. /Erjon Allaraj-VipSport.al/