Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kombëtarja e femrave mposhtet nga Portugalia, disfatë minimale përballë luzitaneve

Kombëtarja e femrave të Shqipërisë luajti ndeshjen e dytë kualifikuese për europian, teksa priti në Elbasan Arena Portugalinë. Vajzat kuqezi ishin mposhtur në takimin e parë, po në shtëpi ndaj Finlandës me rezultatin 0-3, nërsa nuk shmangën disfatën as ndaj luzitaneve me rezultatin 0-1.

Vajzat kuqezi të drejtuara nga trajneri Vioresin Sinani pësuan golin në minutën e 16, pasi  sulmuesja Silva u tregua i saktë. Gol i cili rezultojë vendimtar për fatet e takimit.

Edhe pse, pavarësisht vështirësisë dhe eksperiencës së rivalëve përballë, Shqipëria u mundua në këtë takim të dytë deri në fund për të siguruar pikët e para në grup,dhe në pjesën e parë goditi traversën me Megi Doçin, sërish nuk ia doli të barazonte. Sakaq, për rivalet luzitane kjo ishte ndeshja e parë në grup.  Ndërkohë, pjesë e Grupit E ku luajnë kuqezinjtë janë edhe Skocia dhe Qipro.

Shqipëri-Portugali 0-1 

Formacioni i Shqipërisë: Rexhepi; Elezaj, Rrahmani, Bajraktari, Begolli, Morina, Krasniqi, Doçi, Gjini, Maksuti, Franja

Formacioni i Portugalisë: Pereira; Marçao, Rebelo, Gomes, Borges, Markues, Ferreira, Neto, Norton, Silva, Gomes