Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kapiteni rekordmen i Laçit i pafat, pëson dëmtim të rëndë në ndeshjen e fundit

Laçi u ndal në një tjetër barazim në javën e shtatë të Kategorisë Superiore, aty ku përballë kishte një nga skuadrat më në formë të momentit, Bylisin. Skuadra e drejtuar nga Starova, nuk po arrin të marrë këtë sezon rezultatet e pritshme duke u renditur në vendet e fundit në klasifikim.

Sikur të mos mjaftonte vetëm forma e dobët që kurbinasit po kalojnë në kampionat, tashmë Starova duhet të bëjë llogaritë edhe me një mungesë të rëndësishme. Kapiteni Eglentin Gjoni është dëmtuar ditën e djeshme gjatë ndeshjes dhe u detyrua të largohej nga stadiumi me ambulancë për një kontroll më të specializuar në spital.

Mbrojtësi i kurbinasve që sezonet e fundit ka qenë ndër të vetmit futbollistë që ka luajtur në të gjitha ndeshjet e mundshme me Laçin, ka thyer krahun dhe tashmë i duhet kohë për riaftësimin. Ai do të duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale ndërkohë që te Laçi kanë nisur të luten që koha për riaftësim të jetë sa më e shkurtër. /Erjon Allaraj-VipSport.al/