Kapiteni Memushaj: Në Turqi bëjmë maksimumin, nesër një dhuratë për trajnerin Reja

Shqipëria u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për sfidën me Turqinë, e cila luhet nesër në orën 20:45. Kapiteni Ledian Memushaj i skuadrës së trajnerit Edi reja, foli për atmosferën në skuadër, si dhe analizon gjendjen e ekipit, ku fillimisht në konferencën për shtyp ka pohuar: “Nesër na pret një ndeshje e vështirë, por ne jemi përgatitur më së miri për ta kaluar me sukses. Kemi shanse, besoj se jemi përgatitur mirë këtë javë. Trajneri na kërkon që të japim maksimumin në këtë ndeshje”.

Synimi

I pyetur se a ka shanse Shqipëria që të përsëritë sfidën e dy viteve më parë, kur Memushaj ka qenë pjesë e kuqezinjve, vlonjati ka shtuar se: “Kemi djem të rinj që kanë kualitet, jemi edhe disa lojtarë me eksperiencë. Në krahasim me atë ndeshje, grupi ka edhe ndryshime, por ne të gjitha e kemi të qartë objektivin që kemi në ndeshjen e nesërme”.

Harmonizimi

Si një nga lojtarët me më shumë eksperiencë që ka kontigjenti kuqezi i trajnerit Edi Reja, Memushaj flet edhe për gjendjen e skuadrës dhe lojtarët që janë afruar së fundmi. “Normal që kemi nevojë për pak kohë që grupi të harmonizohet sepse kanë ardhur disa lojtarë të rinj por kemi frymë grupi. Duhet të përqendrohemi te ndeshja që kemi nesër se është shumë e vështirë”.

Trajner

Në fund, i pyetur se dhuratën për datëlindjen trajnerit Edi Reja do t’ia japin që sot, apo e kanë ruajtur për nesër, Memushaj në fund e mbylli shkurtimisht: “Do ja japim nesër”!

E.Saliu/Vipsport.al/

 

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan