Ish-sportistë të njohur të Superiores dhe Kombëtares dalin në “nxemje” për “Uefa Pro”

Disa lojtarë që kanë luajtur me kombëtaren, por edhe me skuadra të njohura të Superiores janë duke ndjekur kursin për t’u pajisur me licencën “Uefa Pro”. Në qendrën stërvitore të ekipeve kombëtare në Kamzë, janë parë Edmond Kapllani, Daniel Xhafaj, Rraman Hallaçi, Bledar Devolli, Artan Sakaj, Vladimir Gjoni, e shumë të tjerë.

Kanë kohë që trajnerët ndjekin kursin, ndërsa duket se edhe në Shqipëri dëshira për të ndjekur kursin e trajnerit e futbollistëve që lënë futbollin e luajtur është rritur dukshëm në 5 vitet e  fundit.

Kjo tregon se shumë shpejt edhe Shqipëria do të përfaqësohet jo vetëm,, brenda, por edhe jashtë vendit nga trajnerë, e madje ka filluar me kampionatin kosovar dhe atë të Maqedonisë së Veriut…

E.S./Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan