Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Igli Tare nuk ka kohë për të humbur dhe nis me rinovime, blindon një nga yjet e skuadrës

Igli Tare ka nisur nga puna për forcimin e skuadrës dhe synon që të rikthejë me çdo kusht ekipin në Ligën e Kampionëve. Pas një thatësie të gjatë në këtë kompeticion, tifozët kanë humbur besimin dhe kritikat karshi drejtuesve janë të shumta.

Ndërkohë, Tare duket se ka arritur të bindë një nga yjet e skuadrës për të rinovuar dhe bëhet fjalë për Luiz Felipen. Mbrojtësi brazilian është kthyer në një nga elementët më të rëndësishëm për bardheklatërit dhe drejtuesit nuk preferojnë ta largojnë, duke i ofruar një zgjatje të kontratës.

Palët kanë rënë dakord dhe Felipe do të rinovojë deri në vitin 2024 ndërkohë që kontrata aktuale skadon në vitin 2022. Ndërkohë, ka rinovuar me Lacion edhe Kaisedo teksa drejt rinovimit është edhe Korrea. /Erjon Allaraj-VipSport.al/