Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gjermania kthehet në spital! Lëv numëron 12 futbollistë të dëmtuar

Gjermania nuk po përballon në formën më të mirë të mundshme grumbullimin për ndeshjet e tetorit. Trajnerit Joakim Lëv i kanë krijuar dhimbje koke jo vetëm polemikat për dyshen Nojer-Ter Shtegen, por edhe dëmtimet e njëpasnjëshme që kanë përgjysmuar skuadrën e tij.

Situata aktuale sheh 12 futbollistë të dëmtuar, duke detyruar trajnerin që të ndryshojë vazhdimisht listën e atyre që ka grumbulluar për sfidën miqësore ndaj Argjentinës dhe kualifikuesen e Europianit ndaj Estonisë. Emrat që përballen me dëmtime janë Leroi Sane (23), Antonio Rudiger (26), Julian Draksler (26), Tilo Kehrer (23), Leon Goretzka (24), Niko Shulc (26), Matias Ginter (25), Jonas Hektor (29), Kevin Trap (29) dhe Toni Kros (29), të cilët as nuk u grumbulluan. Tani në listën e atyre që mudn ët largohen janë Timo Verner (23) dhe Ilkai Gyndogan (28).

“Ideja jonë në mars ishte që skuadra të luante sa më shumë bashkë gjatë vitit, por kemi këto probleme e duhet të integrojmë të rinjtë. Është një mundësi e mirë për të rinjtë të tregojnë veten, por sigurisht që puna bëhet më e vështirë”, tha Lëv sot. /vipsport.al/