Futbollisti i Liverpul: Mesi të bën të dukesh budalla, kundër tij duhet të vraposh me këmbët mbyllur

Leo Mesi i shkakton vuajtje çdo kundërshtari dhe kjo tashmë dihet. Klasi i argjentinasit është i lartë, ndërsa nuk kanë qenë të pakta rastet kur kundërshtarët në përpjekje për t’i rrëmbyer sferën, kanë përfunduar të turpëruar me topin që iu kalon poshtë këmbëve.

Një nga këta futbollistë që e ka provuar shijen e hidhur të driblimeve të Mesit është edhe Milner. Britaniku e ka pasur përballë ‘pleshtin’ si me fanellën e Mançester Sitit, ashtu edhe me atë të Liverpulit. Së fundmi, Milner është shprehur se Mesi rrezikon të bëjë të dukesh budalla në fushë.

“ Ai të detyron të vraposh me shpejtësinë maksimale dhe të duhet të qëndrosh gjithnjë me këmbët e mbyllura. Përndryshe rezultati është gjithnjë i njëjtë. Rrezikon të bëjë të dukesh budalla”, u shpreh Milner.

/Egi Çabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al