Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e Partizanit dhe e Kombëtares

Futbolli shqiptar është në zi teksa ka humbur një nga njerëzit që i kanë dhuruar më shumë atij. Bëhet fjalë për legjendën e futbollit, Miço Papadhopuli, ish-futbollist i Partizanit dhe Kombëtares.

Papadhopuli është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 86-vjeçare. Papadhopuli mbante titullin Prof. Doktor, ndërsa nga viti 1997 deri në vitin 2002 ka qenë president i Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërsa prej vitit 2002 mbante titullin President Nderi i FSHF.

Papadhopuli ka qenë ndër futbollistët më të spikatur të viteve 1950-1960 teksa si pjesë e Partizanit është shpallur gjashtë herë kampion i Shqipërisë. Papadhopuli është vlerësuar edhe me titujt Mjeshtër i Madh dhe Mjeshtër i merituar sporti.

/Egi Çabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al