Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ferrero lë në pritje De Biazin, ëndrra e tij në duart e dy ish-trajnerëve të Romës

Sampdoria ka mbetur pa trajner duke qenë se nga rezultatet e dobëta që kishte në këtë fillim sezoni, ka shkarkuar nga detyra Eusebio Di Françeskon. Vendin e tij, mund ta zërë me shumë gjasa Xhani De Biazi, megjithatë ende nuk është vendosur asgjë dhe ish-tekniku i Kombëtares duhet që të rrijë disa ditë në pritje.

Presidenti Ferrero, synon që të marrë një trajner me eksperiencë në kampionatin italian dhe dëshirë primare mbetet Rudi Garsia. Ky i fundit, ende nuk e ka dhënë një përgjigje përfundimtare megjithatë mediat italiane raportojnë se duke parë situatën në të cilën ndodhet klubi, Garsia mund të refuzojë propozimin e Sampdorias.

Ndërkohë, një tjetër emër në listë është ai i Klaudio Ranierit. Klubi nga Xhenoa do të tentojë sot trajnerin që bëri histori në Angli me Leisterin dhe nëse as ky i fundit nuk pranon të ulet në stol, atëherë do të vendoset mes Xhuzepe Iakinit dhe Xhani De Biazit, ku ky i fundit me shumë gjasa mund të marrë drejtimin. /Erjon Allaraj-VipSport.al/