Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E shpëtoi një mrekulli, Teqja: Më e keqja kaloi, së shpejti do të jem gati

Një mrekulli ka shpëtuar Aldo Teqjen nga vdekja. Futbollisti i cili u rrëzua nga ballkoni ndërsa po rregullonte një tendë, aktualisht është nën vëzhgimin e mjekëve por fatmirësisht larg rrezikut për jetën.

Portieri i Partizanit, ndërsa po rregullonte një tendë, ka rrëshqitur por për fat ka rënë në pemë e më pas në tendën poshtë që kanë zbutur përplasjen dhe përtej disa shembjeve në mushkëri, nuk ka dëme të tjera madhore.

“Mirë, mirë, jam shumë mirë. Më e keqja kaloi. Dua t’i falënderoj të gjithë, Partizanit që kanë bërë çmos e kanë ardhur, të gjithë stafin, Federatën, ish-ekipin Skënderbeun, të gjithë ata që më kanë qëndruar afër i falënderoj. Shumë shpejt do të jem gati”, tha duke qeshur për Top Channel portieri i klubit kryeqytetas. /vipsport.al/