Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dy muaj larg fushave, kapiteni i Laçit mbyll vitin me ndërhyrje kirurgjikale

Mbaron në mënyrën më të keqe rekordi i Eglantin Gjonit, kapitenit të skuadrës së Laçit dhe një nga pikave të forta të skuadrës së trajnerit Sulejman Starova. Në takimin e 57-të radhazi që nga viti 2018, Gjoni dëmtohet në krah, pikërisht në sfidën me Bylisin që përfundoi 0-0.

Lojtari në minutën e 70-të në një dyluftim thyen krahun dhe del me barelë. Futbollisti, madje nuk është mbajtur në spitalin e qytetit të Laçit, por është transportuar me urgjencë drejt Spitalit Ushtarak. Mësohet se do të qëndrojë të paktën dy muaj jashtë fushave të lojës.

Natyrisht që dëmtimi i tij i prish jo pak punë trajnerit Sulejman Starova dhe prapavijës bardhezi duke ditur vlerat si lojtar, por edhe eksperiencën që ai fitoi në qendrën e mbrojtjes në radhët e skuadrës kurbinase.

E.S./Vipsport.al/