Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dortmundit i largohet Sanço? Nuk ka problem, verdhezinjtë e kanë gjetur zgjidhjen te sulmuesi shqiptar

Milot Rashica është kthyer në një faktor te skuadra e Verder Bremen. Për fat të keq sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, humbi disa ndeshje në këtë fillimsezoni për shkak të një dëmtimi, megjithatë u rikthye titullar në këtë fundjavë në takimin ndaj Dortmundit. Madje, duke shënuar edhe një gol përballë verdhezinjve.

Në fakt, performanca e Rashicës duket se ka impresionuar drejtuesit e Dortmund të cilët duke njohur edhe ngecjen e negociatave për rinovim të Rashicës me Verder Bremen, kanë filluar të interesohen për 23-vjeçarin. Në fakt, menaxheri i Rashicës, Altin Lala, është shprehur se futbollisti është gati për një hap më të madh dhe të jetë pjesë e një ekipi që luan në Champions League.

Kritere të cilat i përmbush më së miri Dortmundi. Në merkaton e ardhshme, verdhezinjtë mund të humbasin Sançon dhe Rashica do të ishte alternativa perfekte për të zëvendësuar anglezin. Megjithatë, për hapa konkretë është ende herët, pasi në fillim Rashica duhet të ruajë nivelin e paraqitjeve, pasi për të pritshmëritë janë të jashtëzakonshme.

/Egi Çabeli-VipSport.al/