Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dibala: Nuk ka qenë një verë e lehtë për mua, jemi dukshëm më ofensiv me Sarrin

Paulo Dibala u rikthye në versionin e tij më të mirë, pikërisht në një ndeshje të rëndësishme si ajo e derbit të Italisë, përballë Interit. Argjentinasi gjeti rrugën e rrjetës, mirëpo nuk ishte vetëm goli por edhe performanca në fushë. Sulmuesi është shprehur se nuk ka kaluar një verë të lehtë për shkak të merkatos dhe zërave të saj që e shikonin larg Juventusit. Megjithatë, Dibala thekson se dëshira e tij ka qenë të qëndrojë me bardhezinjtë.

Ndërsa, nuk harron edhe një ‘thumbim’ për ish-teknikun Alegri duke thënë se me Sarrin janë më ofensiv. “ Nuk kam pasur një verë të lehtë. Të dëgjoje emrin tënd me skuadra ku nuk doje të shkoje nuk është diçka e bukur, por ky është futbolli. Para se të fillonte merkato, jam shprehur se doja të qëndroja në Torino dhe më pas nuk kam folur. Mendoj se është më e rëndësishme të flasësh në fushë, me fakte. Nuk dihet asnjëherë si shkon merkato deri në ditën e fundit, por doja të qëndroja, doja të vazhdoja karrierën time me Juventusin.

Mendoj se mund t’i jap akoma më shumë kësaj fanelle dhe jam i lumtur për paraqitjen ndaj Interit. Edhe unë, ashtu si Higuain donim të qëndronim. Dhe ja, të dy shënuam ndaj Interit. Është më mirë kur flet në fushë. Me Alegrim kemi arritur shumë, por me Sarrin jemi më ofensivë dhe kjo shihet”, u shpreh Dibala.