De Biazi nuk pranon kritikat: Hysaj është pasuri e Napolit, duhet mbrojtur!

Xhani De Biazi nuk pranon kritika për Elseid Hysajn dhe nuk mund të ishte ndryshe. Trajneri i cili i besoi mbrojtësit që kur ishte adoleshent një vend në radhët e përfaqësueses shqiptare dhe e theu në një nga elementët më të rëndësishëm të saj, insiston se në Napoli nuk duhet të kritikojnë aspak futbollistin i cili shquhet për impenjim.

“Hysaj? Problemi i tij është se te Napoli kanë ardhur lojtarë që i ka dashur Ançeloti dhe ai ka përfunduar më mbrapa në hierarki. Hysaj mbetet një pasuri e Napolit, duhet mbrojtur”, ishin fjalët e De Biazit në një intervistë të dhënë për mediat italiane.

Elseid Hysaj debutoi ne radhët e përfaqësueses shqiptare në një miqësore ndaj Gjeorgjisë në shkurtin e vitit 2013, kur ishte ende 18-vjeçar. Që nga ai vit, ishte pjesë e pandashme e kuqezinjve dhe ka regjistruar në total 50 ndeshje me fanellën kuqezi. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al