Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

De Biasi përgjigjet për interesimin nga Sampdoria: E kam lexuar, por pres për konfirmime

Xhani De Biasi është një nga alternativat më serioze për të zëvendësuar trajnerin Eusebio Di Françesko në stolin e Sampdorias. Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë nuk praktikon profesionin e tij prej vitit 2017, kohë kur ishte në krye të Alavesh në La Liga.

Por, De Biasi duket se ka simpatinë e presidentit të Sampdorias, Ferrero. Vetë trajneri është shprehur se nuk ka pasur kontakte me drejtues të dorianëve, megjithatë para se të flasë më qartë pret konfirmime. “ Nga Xhenova nuk kam pasur kontakt me askënd. Kam lexuar se jam mes kandidatëve por e di si se funksionojnë këto gjëra.

Prandaj para se të flasë më shumë kam nevojë për konfirmime. Do të kthehem sot në Itali dhe atëherë mund të them më shumë”, u shpreh De Biazi. Kujtojmë se Sampdoria është në një pozicion të vështirë, ndërsa është në vendin e fundit të klasifikimit pas gjashtë humbjeje dhe një fitore në shtatë javë të Serisë A.