Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Askush nuk do e harrojë, Bajern vendosi një rekord të ri në Champions

Suksesi i sotëm i Bajern Mynih ndaj Totenhem me shifrat 7-2, shkroi emrin e skuadrës së drejtuar nga Niko Kovaç në historinë e Ligës së Kampioneve dhe futbollit europian në përgjithësi. Kjo pasi asnjëherë më parë, Totenhem apo ndonjë klub tjetër anglez, nuk kishin pësuar 7 gola në shtëpi në cilindo aktivitet europian  në të cilin kishin marrë pjesë.

Për më tepër, humbja me 5 gola diferencë u bë më e madhja në shtëpi në historinë e çdo turneu europioan për një klub anglez. Duke llogaritur se kjo vinte përballë një ekipi gjerman dhe duke njohur rivalitetin e zjarrtë që ekziston mes dy vendeve në futboll prej vitesh, sigurisht që këto shifra marrin një kuptim tjetër.

Ndërkohë, Serzh Gnabri u bë futbollisti i tretë që i shënonte katër gola një klubi anglez në Ligën e Kampioneve. Emrat para tij janë ndër më të mëdhenjtë e futbollit botëror pasi një gjë të tillë e kishte bërë vetëm Sandor Koçish ndaj Ullvërhempton në vitin 1960 dhe Lionel Mesi ndaj Arsenalit në vitin 2010. /vipsport.al/