Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Arapi i bindur: Teuta ka forca të marrë pikë në kryeqytet

Renato Arapi, kapiteni i skuadrës së Teutës ka folur sot para mediave në krah të trajnerit Blendi Shkëmbi. Në një prononcim që ka dhënë në prag të transfertës me ish-skuadrën e tij, Arapi duket optimist dhe ka besim se skuadra mund t’ia dalë duke marrë një rezultat pozitiv edhe në kryeqytet.

Ndër të tjera, mbrojtësi shtatlartë i durrsakëve u shpreh: “Nuk jemi shumë të surprizuar për pozicionin, pasi objektivi ynë ka qenë që të pretendojmë më shumë se sezoni i kaluar. Atmosfera është pozitive dhe pas fitores me Kukësin besimi është shtuar edhe më shumë. Ndeshja me Partizanin do të jetë një matës i forcave”.

Synimet

Renato Arapi, duke vlerësuar edhe kundërshtarin e  radhës, thotë se Teuta, në këtë transfertw do të synojë që të marrë pikët maksimale. “Gjithmonë fitorja i kënaq të gjithë. Kur luhet në transfertë dhe ndaj një ekipi si Partizani, edhe një pikë është mirë. Do të thosha që ka harmoni, djemtë janë përshtatur dhe janë shumë të mirë”.

E.S./Vipsport.al/