Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Akuzoi Nejmarin për përdhunim, përfundon sërish në gjyq modelja braziliane

Pak kohë më parë, Nejmar u akuzua nga një modele braziliane për përdhunim. Ajo pretendonte që natën e 15 majit, futbollisti brazilian e kishte përdhunuar në një hotel në Paris, teksa bëri edhe nj denoncim për të dhe kërkonte dëmshpërblim e njëkohësisht dënim për yllin e PSG-së.

Në mungesën e provave, gjykata vendosi të hidhte poshtë këto akuza dhe Nejmar u shpall i pafajshëm. Gjithçka, ishte një mashtrim nga ana e modeles Najila Trindada e cila supozonte se në Paris kishte shkuar me dëshirë, por atje ishte Nejmar ai që e ka përdhunuar. Tashmë, ka ardhur koha për hakmarrje dhe Nejmar me Najilën janë sërish në gjyq.

Modelja akuzohet për mashtrim dhe prishje imazhi e për këtë, ylli brazilian pretendon një dënim për modelen dhe dëmshpërblim për vete. Ajo akuzohet edhe për shpifje duke qenë se kishte thënë në intervistë për mediat se kur ke para, të gjitha mund të mbyllen pa asnjë problem dhe se Nejmar ka paguar për të fituar pafajësinë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/